Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

5 Nisan 2016


..SOLANTE PİGMENTA ..

Evet ilk olarak tam 5 yıldır sürekli kullandığım bir güneş kremini tanıtmak istiyorum..
Ama öncelikle  bilinmeyen ya da yanlış bilinen birkaç noktaya değinmekte fayda var .

1.Güneş kremi sadece yazın verdiği güneş ışınlarından korunmak için kullanılmaz.Güneş kremi yaz kış mutlaka her daim sürmeniz gereken rutin kullanılan bir kremdir ve gün içinde özellikle de hassas bir cilde sahipseniz her türlü ışıktan yüzünüzde küçük lekeler kalma olasılığı çok yüksektir.

2.Her güneş kremi her cilde gitmez,cildinize uygun güneş kremini kullanmazsanız güneş ışınlarının verdiği lekelerden daha fazla lekelere maruz kalabilirsiniz ve cildinizin yağlanmasına,akneler oluşmasına ,kaygan yapıya sahip olmasına sebep olabilirsiniz.

3.SPF sinin yüksek olması bir güneş kremini iyi yapmaz önemli olan güneş kreminin içindeki bileşenlerdir mesela bir güneş kreminin içeriğinde antioksidan etki olmazsa olmazdır,parfüm içermemesi,nemlendiri özelliğe sahip olması ön tercihlerdir  gibi..

4.Tabiki tüm güneş kremleri kimyasal içerikleri barındırıyor ama seçerken lütfen kozmetik ürünlerin yan kremleri yerine daha güvenilir daha kaliteli,yüzünüze en uygun olan ve de en önemlisi amacına tam anlamıyla uyan bir krem seçilmelidir çünkü cilt asla şakaya gelmez ve cilt en önemli görüntümüzdür..
5.Şuan revaçta olan kapatıcılık özelliği ile ön plana çıkan güneş kremleri tercih edilmemelidir. Çünkü unutmayın bir güneş kreminden beklentiniz cildinizi UVA UVB gibi zararlı ışınlardan korumaktır (!) Amacınıza öncelik vermeniz gerekmektedir..

6.Güneş kreminin kullanım aşamaları da en az ürün kadar önemlidir ..Güneş kremini sürdükten en az 15-20 dk sonra dışarı çıkılmalıdır çünkü güneş kremlerinin ciltle birleşimi ve koruma konumuna geçmesi bu süre içinde olmaktadır ..

ŞİMDİ GELELİM SOLANTE GÜNEŞ KREMİNE..


Solante'ye ilk başladığımda 4 çeşidi vardı ..Ama şuanda güneş koruyucu losyonları ile beraber nerdeyse altıdan fazla çeşidi var..Ama tabiki ben kullandığım sadece iki çeşidinden bahsedeceğim ..SOLANTE PİGMENTA  ve SOLANTE ACNES..

SOLANTE ACNES adından da anlaşılacağı üzere akneli cilde yatkın ya da akne problemi yaşayanlar için daha uygundur ..Güneşin zararlı ışınlarından korumakla beraber akne tedavisi de beraberinde sunmakta ve aknelerin oluşumunu engellemektedir..Peki ya gerçekten de başarılı mıdır ? Kesinlikle EVET. Ve önerdiğim tüm arkadaşlarım da aynı görüşteler..Tabiki bir iki haftalık kullanım değil bütün bu yorumlar sürekli ve düzenli kullanım sürecinin dönütleri olduğunu da unutmayalım..

SOLANTE PİGMENTA ise ;

 1.Cilt lekelerinin oluşmasını önleyerek ve mevcut lekelerin koyulaşmasını engelliyor.

2.Yüksek düzeyde koruyucu etkisi var ve homojen bir cilt görünümü sunuyor .Hani güneş kremlerinde klasik kızların bir sorunu vardır ya ''cildimi çok yağlandırıyor ve bu yüzden güneş kremini sürdükten sonra yaptığım makyaj yüzümde kalmıyor hatta makyajı engelliyor ''! İŞTE tam bu soruna çözüm olarak nerdeyse makyaj bazı olarak önerebileceğim bir ürün bu kızlar..

3.Aynı zamanda cilt renk düzensizliklerin düzenlenmesine de yardımcı..

4.Ve tam bir ANTİOKSİDAN ETKİ sunuyor ve bu özelliği ile cilt hücrelerinin korunmasına yardımcı oluyor .( yani demem o ki cildimiz geç yaşlanacak kızlar :) )

5.Ultra nemlendiri özelliği içerikte yazıyor ama bu noktada katılmıyorum güneş kreminden önce mutlaka cildimi bepanthol onarıcı bakım kremi ile nemlendiriyorum :) (Tabiki ciltten cilde değişir ama benim cildimde nemlendiricilik özelliği çok az ..)

6.Cildinize düzenli ve sürekli kullandığınızda tazelik ,yumuşaklık ve canlılık verdiğini fark edeceksiniz..

7.Bence PARFÜM İÇERMİYOR olması bir güneş kreminin büyük bir artısı ..Bu yüzden hassas ciltler dahil tüm ciltler güvenle kullanabilir..(Özel kokusu ise içinde bitkisel özler ile elde edilmiş..)


8.Şuanda güncel fiyatı 89,50 TL..Ama ben her gün (evde bulunduğum dışarıya hiç çıkmadığım günler dahil ..) kullanmama rağmen bir kutu bana 5 ay rahat gidiyor hatta zorlasam 6 kesin olur ..Ve cildimiz her şeyin en iyisini hak ediyor cildin telafisi olmaz ve ona her şeye değer ..

Tekrar belirtmek istediğim bir şey var o da makyaj için herhangi bir engel teşkil etmiyor kreminizi sürün makyajınızı yapın ve gönül rahatlığı ile dışarıya çıkın :)

YANİ DİYORUM Kİ BİR ÜRÜNDE BİRDEN FAZLA ETKİ KIZLAR :)

Gerçekten memnun olduğum,önerdiğim insanlardan da olumlu dönütler aldığım bir ürün umarım güneş kremi arayanlara bir nebze faydası olmuş biraz fikir sağlayabilmiştir..Zararlı ışınlardan korunmanız dileği ile sağlıkla kalın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder